Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przypalali, aby poznać kod PIN

Data publikacji 16.12.2010

Chorzowscy policjanci zatrzymali sprawców napadu na 28-latka. Przestępcy okradli go, a następnie przypalali zapalniczką, chcąc wymusić kod PIN do karty bankomatowej. Napastników aresztowano. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 11 grudnia w jednym z mieszkań przy ulicy Zabrskiej. 28-letni mężczyzna poszedł tam wraz ze swoim znajomym. Na miejscu trwała impreza, podczas której pito alkohol.

28-latek chciał opuścić pijane towarzystwo, ale przeszkodziło mu w tym dwóch chorzowian. Mężczyźni siłą zatrzymali go w mieszkaniu, a następnie ukradli mu dwa telefony komórkowe, portfel z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą bankomatową. Aby poznać kod PIN do karty, zaczęli bić i kopać okradzionego. Gdy to nie przyniosło skutku, sprawcy zaczęli przypalać zapalniczką 28-latka po rękach, głowie i twarzy. Mimo to mężczyzna nie podał PIN-u. Gdy sprawcy przerwali tortury i wrócili do stołu z alkoholem, napadniętemu udało się uciec.

O zdarzeniu poinformowano policjantów wydziału kryminalnego chorzowskiej komendy. Po kilku dniach ustalono personalia sprawców. W poniedziałek rano mężczyzn zatrzymano. Wczoraj, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował obu chorzowian. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony