Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań

Data publikacji 17.12.2010

Policjanci z Włocławka odnaleźli mężczyznę, który zadzwonił na policję z informacją, ze jest w lesie i chce popełnić samobójstwo. Także policjanci z Dolnego Śląska poszukiwali wczoraj wieczorem 83-letniej kobiety. Odnaleźli ją leżącą na śniegu na cmentarzu. Obie poszukiwane osoby trafiły pod opiekę lekarzy.

Wczoraj przed 23.00 do dyżurnego komendy miejskiej we Włocławku zadzwonił mężczyzna, który oznajmił, że jest w lesie, jest mu zimno i zamierza popełnić samobójstwo. Po czym się rozłączył. Natychmiast podjęta została decyzja o poszukiwaniu mężczyzny. Policjanci zaczęli typować kim mógł być dzwoniący oraz gdzie w tej chwili może się znajdować. Udało się. Policjanci dotarli do rodziny mężczyzny. Pozostał jeszcze kwestia ustalenia miejsca jego pobytu.

40 policjantów wyruszyło na poszukiwania. W nocy, na mrozie przez kilka godzin robili wszystko, aby znaleźć mężczyznę. Kilkanaście kilometrów od Włocławka, nad jednym z jezior policjanci ujawnili świeże ślady na śniegu. Prowadziły one do domku letniskowego. Tam znaleźli leżącego na łóżku zmarzniętego 42-letniego mężczyznę. Okazało się, że był pijany, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci natychmiast wezwali pogotowie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Bydgoszczy/js)


***

Wczoraj wieczorem około godz. 20.00 dyżurny legnickiej policji poinformowany został o zaginięciu 83-letniej kobiety w jednej z miejscowości na terenie powiatu. Ostatni raz widziano ją w miejscu zamieszkania około godz. 8.30, gdy jej krewna wychodziła do pracy. Po powrocie z pracy około godz. 17.00 stwierdziła, że 83-latki nie ma w domu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Podczas działań jeden z patroli znalazł zmarzniętą staruszkę leżącą na cmentarzu. Funkcjonariusze przekazali kobietę załodze karetki pogotowia, która przewiozła ją do szpitala. Lekarz stwierdził u niej duże wyziębienie organizmu.

Policjanci apelują o szczególną opiekę nad osobami bliskimi w okresie silnych mrozów.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony