Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W bestialski sposób udusił 3 psy

Data publikacji 17.12.2010

W czwartek, 16 grudnia 2010r., 62-letni mieszkaniec kamienicy w centrum Żar, w bestialski sposób uśmiercił 3 psy rasy mieszanej. Po założeniu psom obroży ze smyczą, ciągnął zwierzęta „na spacer”, zmuszając je do pozostania w nienaturalnej pozycji. Wszystkie zwierzęta udusiły się w ten sposób.

Świadek zdarzenia, widząc zachowanie 62-latka, zgłosił całe zdarzenie Straży Miejskiej, a ta przekazała informację Policji. Zgłaszająca kobieta relacjonowała, że idący po ulicy mężczyzna ciągnie za sobą na smyczy martwe psy. Na miejsce interwencji natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili tę tragiczną informację.

Jak wynika z wstępnych ustaleń Policji, samotny 62-latek miał w domu 6 psów. Trzy z nich wziął „na spacer” i ciągnąc je na siłę oraz zmuszając do spaceru, w efekcie je udusił. Martwe zwierzęta ciągnął dalej, po czym wyrzucił do śmietnika.

Mężczyzna jest zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Żarach. Za okrutny czyn, którego się dopuścił, grozi mu rok więzienia.

Policjanci odebrali właścicielowi pozostałe 3 psy i - na podstawie ustawy o ochronie zwierząt - umieścili w żarskim schronisku.

(KWP w Gorzowie / ms)

Powrót na górę strony