Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani poszukiwani

Data publikacji 17.12.2010

Ostródzcy policjanci zatrzymali 7 poszukiwanych. Wśród nich byli mężczyźni, którzy od kilku miesięcy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości miedzy innymi za kradzieże, oszustwa i znęcanie się nad najbliższymi.

Wczoraj policjanci z Ostródy zatrzymali 7 poszukiwanych. Zatrzymań dokonano na podstawie wydanych nakazów doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego bądź zakładu karnego. Wśród zatrzymanych znaleźli się poszukiwani, którzy od kilku miesięcy ukrywali się za przestępstwa takie jak kradzieże, oszustwa, znęcanie się nad najbliższymi oraz osoby, które zgodnie z wyrokami sądu nie stawiły się do odbycia kary. Takie działania przyspieszą sprawy sądowe i prokuratorskie prowadzone wobec zatrzymanych, a sprawcy przestępstw odpowiedzą za swoje postępowanie.

Jedną z poszukiwanych osób był 61-letni Zdzisław S., za którym wydano nakaz zatrzymania i doprowadzenia. Mężczyzna był oskarżony o znęcanie się nad rodziną. Policjanci z Morąga zatrzymali go w momencie, gdy wychodził z domu z bagażami. Tego samego dnia mężczyznę odwieziono do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 1 roku pozbawienia wolności.

Chwilę później policjanci zatrzymali 19-latka, który był przez nich poszukiwany celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Piotr W. spod Morąga był poszukiwany za oszustwo.

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony