Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli kolejni handlarze narkotyków

Data publikacji 20.12.2010

W ręce policjantów Centralnego Biura Śledczego wpadli mężczyźni zamieszani w handel narkotykami na dużą skalę. Podczas akcji zabezpieczono amfetaminę, z której można by było przygotować 24 tys. porcji narkotyku. Jackowi K. ps. Kieras i Tomaszowi J. ps. Józef grozi kara 15 lat więzienia.

Policjanci z CBŚ wspierani przez funkcjonariuszy grupy realizacyjnej KMP w Poznaniu zatrzymali kilka dni temu w Śremie mężczyzn zamieszanych w handel narkotykami na dużą skalę. Podczas przeszukania domu jednego z zatrzymanych znaleziono 3 kg amfetaminy o wartości około 60 tys. złotych. Dwójka zatrzymanych usłyszała zarzuty sprzedaży znacznych ilości narkotyków, za co może im grozić kara nawet 15 lat więzienia. Policjanci zajmujący się tą sprawą zgromadzili dowody, które pozwoliły prowadzącej śledztwo Prokuraturze Rejonowej w Lesznie sformułować zarzuty oraz wystosować wniosek do sądu o aresztowanie. Sąd nie miał wątpliwości i dwaj zatrzymani dilerzy są już w areszcie.

Policjanci z grupy realizacyjnej KMP w Poznaniu i CBŚ wkroczyli do mieszkań wytypowanych mężczyzn w jednym czasie. Wśród zatrzymanych znalazł się 34-letni Jacek K. ps. Kieras. Był on w przeszłości karany za poważne przestępstwa kryminalne, między innymi za napady na kierowców ciężarówek w 2002 roku. To u niego w mieszkaniu policjanci znaleźli trzy duże paczki amfetaminy. W garażu była ukryta czarna kamizelka z napisem "Policja", zapewne z czasów, kiedy rabował ciężarówki. Jacek K. uznawany był za człowieka nieobliczalnego i brutalnego. W samochodzie bmw, którym na co dzień się poruszał, policjanci odnaleźli maczetę. W ręce funkcjonariuszy biorących udział w akcji zatrzymania wpadł także bliski współpracownik „Kierasa” – Tomasz J. ps. Józef.

Wątek dotyczący działalności Jacka K. i jego wspólnika został podjęty w połowie 2010 roku. Został on wyłączony z innej, słynnej już sprawy prowadzonej na terenie Wielkopolski przez CBŚ i leszczyńską prokuraturę. Ponad rok temu policjanci zatrzymali na przemycie 8 kg marihuany dwóch braci z Leszna. Okazało się, że byli oni założycielami grupy przestępczej handlującej hurtowo narkotykami na południu regionu. Śledztwo w tej sprawie już zostało zakończone. Spośród dwudziestu sześciu podejrzanych, siedemnastu zasiadło na ławie oskarżonych. Dziewięć osób usłyszało już wyroki skazujące. Inni dobrowolnie poddali się karze. Ubiegłoroczna akcja CBŚ i realizacja sprawy sprzed kilku dni to konsekwentna likwidacja struktur handlarzy narkotykowych działających w okolicach Poznania.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony