Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na salon gier zatrzymany

Data publikacji 20.12.2010

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie zatrzymanemu przez oleśnickich policjantów w związku z podejrzeniem o napad na salon gier. Napastnik o 3.00 w nocy zaatakował pracującą tam kobietę i ukradł kasetką z pieniędzmi. Podczas zatrzymania był agresywny. Policjanci odnaleźli skradzioną kasetkę.

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad rabunkowy, do którego doszło w jednym z miejscowych salonów gier. Podejrzany to 23–letni mieszkaniec Oleśnicy. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali też skradzioną podczas napadu kasetkę z pieniędzmi.

Do napadu doszło około 3.00 w nocy. Młody mężczyzna, który wszedł do salonu zaatakował pracującą tam kobietę, ukradł metalową kasetkę z pieniędzmi, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta natychmiast zaalarmowała policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli poszukiwania.

Po chwili zauważyli na jednej z ulic mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi napastnika. Podejrzewany o napad został zatrzymany. Policjanci odnaleźli także w przydrożnych zaroślach, w śniegu metalową kasetkę. Mężczyzna w chwili zatrzymania był agresywny. Okazało się także, że jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,1 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany odpowie przed sądem za przestępstwo, którego się dopuścił. Za napad grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za znieważenie policjantów oraz za naruszenie nietykalności jednego z nich. Zatrzymany był już wcześniej kilkukrotnie notowany za podobne przestępstwa. Sąd orzekł wobec niego areszt tymczasowy.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony