Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Data publikacji 21.12.2010

Dojechał do skrzyżowania w Pruszkowie. Zapaliło się właśnie czerwone światło. Zanim nastąpiła zmiana świateł, 43-letni obywatel Rosji już spał. O blokującym skrzyżowanie tirze zaalarmowali policję inni kierowcy. Gdy policjanci przebadali mężczyznę na alkomacie, okazało się, że miał on prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Około 14.00 do dyżurnego komendy w Pruszkowie zadzwonili zaniepokojeni kierowcy. Powiadomili, że duży ciężarowy samochód blokuje przejazd przez jedno ze skrzyżowań przy ul. Wojska Polskiego. Kiedy na miejsce dotarła załoga patrolowa, auto stało tuż przed sygnalizację świetlną, a oparty o kierownicę mężczyzna spał.. Silnik samochodu nadal pracował.

Policjanci otworzyli drzwi i natychmiast poczuli silny zapach alkoholu. Obudzili mężczyznę. 43-letni obywatel Rosji tłumaczył funkcjonariuszom, że zatrzymał się na czerwonym świetle i zasnął. Po przewiezieniu do komendy i przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem po alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony