Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-letni sprawca alarmu „bombowego”

Data publikacji 22.12.2010

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich wołomińskiej komendy zwrócili się do wydziału rodzinnego i nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Wołominie z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec 14-letniego ucznia. Chłopak zadzwonił na numer alarmowy Policji z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym w szkole. Ewakuowano wówczas 700 osób. Na szczęście okazało się, że był to fałszywy alarm.

Na początku grudnia funkcjonariusze wołomińskiej komendy zostali powiadomieni telefonicznie przez anonimową osobę o podłożonym ładunku wybuchowym w jednej ze szkół w Wołominie. Niezwłocznie do działań związanych z ewakuacją uczniów i nauczycieli z terenu placówki oświatowej przystąpiły wszystkie służby ratownicze. Łącznie budynek musiało opuścić blisko 700 osób. Część uczniów decyzją dyrekcji szkoły zostało zwolnionych z zajęć lekcyjnych do domu. Pozostali mimo zimowej aury, na zewnątrz budynku w bezpiecznej odległości, czekali do zakończenia akcji sprawdzania pomieszczeń przez policyjnych pirotechników. Na szczęście okazało się, że był to fałszywy alarm. Funkcjonariusze nie ujawnili w budynku szkoły żadnych niebezpiecznych przedmiotów.

Policjanci szczegółowo zbadali sprawę telefonicznej informacji. W pierwszej kolejności sprawdzone zostały połączenia wykonane na numer alarmowy odbierane przez dyżurnego jednostki. Funkcjonariusze zespołu do spraw nieletnich przesłuchali uczniów, nauczycieli i inne osoby będące tego dnia na terenie szkoły. Gdy tylko upewnili się, że to 14-letni Sebastian był sprawcą alarmu, przesłuchali go w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Całość materiałów skierowali z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Wołominie. Prawdopodobnie rodzice chłopca również poniosą koszty związane z przeprowadzoną akcją.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony