Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienie Białej Wstążki 2010 dla dzielnicowego z Żyrardowa

Data publikacji 23.12.2010

W Warszawie odbyła się Gala Wyróżnienia Białej Wstążki 2010 przyznawanej przez Fundację Centrum Praw Kobiet i Fundację „Porozumienie bez barier” Jolanty Kwaśniewskiej. W kategorii "Wymiar sprawiedliwości i organy ścigania"wyróżnienie zdobył dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie mł. asp. Krzysztof Jakubik.

Celem kampanii było wyróżnienie mężczyzn, którzy w szczególny sposób pomagają kobietom dotkniętym różnego rodzaju formami przemocy, a ich postawa została zauważona i doceniona. Tytułowa „Biała Wstążka” jest symbolem sprzeciwu mężczyzn wobec przemocy, jakiej doznają kobiety.

W kategorii "Wymiar sprawiedliwości i organy ścigania"  wyróżnienie zdobył dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie mł. asp. Krzysztof Jakubik. Do wyróżnienia dzielnicowy został zgłoszony  przez kobietę, która doświadczała przemocy w swojej rodzinie. Funkcjonariusz prowadził procedurę „Niebieskiej Karty”, oprócz tego odwiedzał często poszkodowaną rodzinę, udzielał jej wszelkiej możliwej pomocy, udzielał fachowych informacji i porad prawnych. Działał też ze sprawcą przemocy, który kilkakrotnie poddawał się leczeniu odwykowemu w szpitalu zamkniętym oraz chodził na spotkania AA.

Mł. asp. Krzysztof Jakubik w Policji pracuje od 6 lat, dzielnicowym w Żyrardowie jest od 3 lat. Jest dobrze przygotowany zawodowo - u

skończył studia licencjacki o kierunku resocjalizacja. Chętnie uczestniczy w akcjach prewencyjnych i nie odmawia pomocy potrzebującym. Przez swój zapał i determinację zdobył duże zaufanie wśród mieszkańców swojego rewiru.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony