Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu na taksówkarza

Data publikacji 23.12.2010

Łęczyńscy policjanci zatrzymali dwóch młodych ludzi, którzy napadli na kierowcę taksówki. Jeden z mężczyzn przystawił kierowcy nóż do szyi, drugi zadawał ciosy. 17 i 18-latek żądali wydania gotówki, niewykluczone jednak, że chcieli skraść również samochód. Obaj zatrzymani staną przed sądem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13.30. Do taksówkarza na dworcu PKS w Łęcznej podeszło dwóch młodych mężczyzn. Zamówili kurs do miejscowości Piaseczno. Dojeżdżając do jednej z posesji w miejscowości Rozpłucie w gminie Ludwin mężczyźni kazali kierowcy zatrzymać pojazd. Wówczas jeden z nich wyciągnął nóż i przystawił go kierowcy do szyi z żądaniem wydania pieniędzy, drugi z kolei zadawał ciosy. Taksówkarzowi udało się wyrwać nóż z rąk napastnika, po czym wybiegł z auta i zaczął wzywać pomocy. Wówczas sprawcy uciekli.

Mieszkaniec posesji przy której doszło do zdarzenia, zawiadomił Policję. Już po 25 minutach od zgłoszenia, na pograniczu gminy Ludwin z gminą Urszulin, sprawcy zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gm. Urszulin w wieku 17 i 18 lat. Obaj byli trzeźwi. Nastolatkowie przyznali się do napadu na taksówkarza. Najprawdopodobniej ich planem była kradzież auta, związanie kierowcy i porzucenie go w lesie.

65 - letni taksówkarz doznał licznych rozcięć rąk, nosa oraz ogólnych potłuczeń. Nóż który wyrwał sprawcom zabezpieczył w bagażniku swojego samochodu.

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Czyn, którego się dopuścili zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 15.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony