Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

500 fałszywych „setek” i narkotyki

Data publikacji 23.12.2010

Lubińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamania, kradzieże oraz wprowadzanie do obrotu narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli 500 fałszywych banknotów o nominale 100 złotych, a także blisko 350 porcji marihuany, wagi elektroniczne i woreczki do pakowania środków odurzających.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy powiatowej, prowadząc działania operacyjne, trafili na ślad dwóch mężczyzn trudniących się włamaniami do różnych obiektów, m.in. domów oraz kradzieżami. Pracując nad tą sprawą, funkcjonariusze ustalili także, że mężczyźni ci prawdopodobnie także handlują środkami odurzającymi.

W związku z podejrzeniami, wczoraj z samego rana policjanci weszli do mieszkań obu mężczyzn, mieszkańców Lubina. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli pudełko kartonowe, w którym była reklamówka. Okazało się, że w kartonie ukryte były fałszywe pieniądze. Policjanci zabezpieczyli łącznie 500 banknotów o nominale 100 złotych.

Efektem prowadzonych dalej na miejscu czynności było także znalezienie blisko 350 porcji marihuany. Narkotyki ukryte były w lodówce i w koszu na śmieci. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagi elektroniczne oraz woreczki foliowe służące do porcjowania narkotyków.

Obaj mężczyźni, w wieku 21 i 23 lat, zostali zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. ile włamań i kradzieży mają mężczyźni na swoim koncie, skąd mieli fałszywe banknoty i gdzie one miały trafić oraz jakie było dalsze przeznaczenie zabezpieczonych narkotyków. Ponadto funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

23–latek był już wcześniej notowany przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz obaj zatrzymani za czyny, których się dopuścili odpowiedzą przed sądem.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.92 MB)

Powrót na górę strony