Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z mieczem samurajskim napadali na sklepy

Data publikacji 27.12.2010

Kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez oławskich policjantów podejrzanym o napady rabunkowe na sklepy. Sprawcy podczas napadów grozili pokrzywdzonym repliką miecza samurajskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli miecz oraz kominiarki, którymi posługiwali się napastnicy. Obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani.

Policjanci z komendy powiatowej w Oławie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia na sklep spożywczy. Podejrzani to mieszkańcy gminy Oława, w wieku 25 i 34 lat. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało, młodszy z nich był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe.

Około 21.30 właściciel sklepu powiadomił oficera dyżurnego oławskiej komendy o napadzie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że po wejściu do środka dwaj zamaskowani mężczyźni, grożąc czymś, co przypominało miecz samurajski, zażądali wydania pieniędzy. Pokrzywdzony nie chciał dać pieniędzy, zaczął szarpać się z napastnikami. Widząc opór, sprawcy ostatecznie uciekli ze sklepu.

Policjanci, którzy po zgłoszeniu przybyli na miejsce, ustalili wygląd napastników i rozpoczęli poszukiwania. Jednocześnie kryminalni na podstawie uzyskanych informacji wytypowali podejrzewanych o ten napad. Przeczesując miasto, policjanci zaczęli także sprawdzać miejsca, gdzie typowani bywali wcześniej widywani. To właśnie w jednym z takich miejsc, na bocznej ulicy, w okolicach salonu gier, funkcjonariusze zauważyli zaparkowany samochód, a w nim dwóch śpiących mężczyzn. Ich wygląd odpowiadał opisowi sprawców.

Obaj podejrzani o napad, zostali zatrzymani. Kontynuując czynności w tej sprawie, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli również kominiarki i replikę miecza samurajskiego. Funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymani, posługując się tymi przedmiotami, dokonali w podobny sposób także napadu w połowie grudnia br., na inny sklep działający na terenie Oławy. Wówczas sprawcy ukradli około 2 tys. złotych.

Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy mężczyźni nie mają na koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.03 MB)

Powrót na górę strony