Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje samochodów

Data publikacji 29.12.2010

Trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów zatrzymali stołeczni policjanci. Odzyskano dwa skradzione auta. Zabezpieczono moduły elektroniczne, sterowniki poduszek powietrznych, zegary pojazdów oraz elementy karoserii. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty a sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, do kradzieży hondy accord doszło w nocy z 20 na 21 grudnia. Auto warte 100 tys. złotych skradziono z ul. Zawierciańskiej. Z kolei do kradzieży mazdy doszło 21 grudnia. Samochód warty 24 tys. złotych skradziono z ul. Sztuki. Poszukiwaniem aut i złodziei natychmiast zajęli się policjanci z komendy stołecznej. Już po kilku godzinach znaleźli skradzione pojazdy. Pierwszy odnaleźli na Mokotowie, a drugi w Zielonce. Zatrzymano 39-letniego Artura J., 31-letniego Rafała J. i 25-letniego Pawła S. podejrzanych o kradzieże tych pojazdów.

Podczas przeszukania domu Artura J. znaleziono moduły elektroniczne, sterowniki poduszek powietrznych, zegary pojazdów, faktury, karty pojazdów, dowody rejestracyjne, elementy karoserii z numerem VIN, tabliczki znamionowe z oznaczeniami identyfikacyjnymi, telefony komórkowe oraz laptopa z oprogramowaniem do neutralizacji elektronicznych zabezpieczeń przeciw kradzieży samochodów. Zabezpieczono też urządzenie lokalizujące z toyoty yaris skradzionej 21 listopada w Warszawie.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono już zarzuty kradzieży samochodów, a sąd aresztował ich na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań. Typowane są kolejne auta, które prawdopodobnie zostały skradzione przez zatrzymane osoby.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony