Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli broń i amunicję

Data publikacji 29.12.2010

Dwa karabiny, pistolet maszynowy i niewielką ilość amunicji zabezpieczyli wczoraj policjanci w domu 53-letniego mieszkańca gminy Dukla. Mężczyzna twierdzi, że przedmioty te znalazł na miejscach walk, prowadzonych podczas ostatniej wojny. Za ich posiadanie bez zezwolenia grozi mu teraz surowa kara.

Podczas wykonywania zadań służbowych policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację, że 53-letni mieszkaniec gminy Dukla nielegalnie posiada broń i amunicję. Wczoraj, w jego miejscu zamieszkania, funkcjonariusze rzeczywiście znaleźli dwa karabiny typu Mauzer i Mosin, pistolet maszynowy PPsz oraz niewielką ilość amunicji różnego kalibru. Mężczyzna nie miał pozwolenia na posiadanie żadnego z tych przedmiotów. Przesłuchany w charakterze podejrzanego wyjaśnił, że znalazł je osobiście w rejonie walk o Przełęcz Dukielską, prowadzonych podczas II Wojny Światowej.

W ramach dalszego postępowania broń zostanie przesłana  do ekspertyzy, która określi jej stan techniczny i wyjaśni, czy nie była wykorzystywana do celów przestępczych.

Za posiadanie broni lub amunicji bez wymaganego zezwolenia prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(KWP Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony