Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani fałszerze pieniędzy

Data publikacji 29.12.2010

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy produkowali i wprowadzali do obrotu fałszywe banknoty. Odpowiedzą oni również za próbę wręczenia łapówki funkcjonariuszom oraz posiadanie nielegalnej broni. W więzieniu mogą spędzić nawet 25 lat.

Jak ustalili policjanci wydziału kryminalnego, 36-letni bielszczanin zajmował się produkcją fałszywych banknotów. Wyprodukowane domowym sposobem pieniądze przekazywał 28-letniemu koledze z Czechowic-Dziedzic. Wspólnik miał rozprowadzać fałszywki w punktach handlowych na Podbeskidziu. W czasie jego zatrzymania, a następnie przeszukania, policjanci odnaleźli dziewięć sfałszowanych banknotów dwustuzłotowych i dwanaście fałszywych "pięćdziesiątek", których nie zdążył upłynnić.

Po ujęciu sprawca był agresywny, chciał za wszelką cenę uniknąć aresztowania. Ponadto próbował wręczyć śledczym łapówkę, aby zapomnieli o całej sprawie. Tym zachowaniem naraził się dodatkowo zarzut korupcji.

Policjanci przeszukali mieszkania kolporterów i oprócz fałszywych banknotów, w domu należącym do 36-latka, znaleźli nielegalną broń i amunicję – dwa pistolety i 27 sztuk amunicji. Zabezpieczono także sprzęt, który służył im do produkcji „fałszywek”.

Obaj zatrzymani odpowiedzą za produkcję i rozprowadzanie fałszywych banknotów. Młodszy ze sprawców odpowie dodatkowo za usiłowanie wręczenia policjantom łapówki oraz naruszenie ich nietykalności cielesnej. Jego 36-letni kolega tłumaczyć się będzie za posiadanie nielegalnej broni i amunicji. Za przestępstwa te grozi im kara do 25 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj o ich dalszym losie rozstrzygnie prokuratura i sąd.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony