Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubelska policja otrzymała nowy sprzęt

Data publikacji 30.12.2010

850 nowych pistoletów P-99 Walther, kolczatki drogowe, ponton, robot do usuwania ładunków wybuchowych dla sekcji antyterrorystycznej to tylko cześć sprzętu, który w grudniu br. otrzymała lubelska policja. Dodatkowo funkcjonariusze dostali laserowe poziomice i dalmierze, kamery taktyczne i ponad 300 latarek. Wartość otrzymanego sprzętu to ponad dwa miliony złotych.

Specjalistyczny sprzęt został pozyskany w grudniu br. ze środków otrzymanych z KGP w ramach Programu Modernizacji Policji. Ponad 40 nowoczesnych laserowych poziomic i dalmierzy trafi do techników kryminalistyki z komendy miejskiej i komend powiatowych województwa lubelskiego. Policjanci otrzymają także, aparaty fotograficzne i kamery cyfrowe. Dodatkowo funkcjonariusze otrzymali 850 sztuk nowych jednostek broni. Są to pistolety typu P-99 Walther.

Kolejny nowoczesny sprzęt otrzymają funkcjonariusze ruchu drogowego. Prawie 30 wózków do mierzenia odległości, ponad 50 walizek medycznych, kolczatki drogowe i ponad 300 latarek różnego typu. Wszystko to z całą pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.

Nowym sprzętem mogą cieszyć się także policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie. Otrzymali ponton dla 18 osób, specjalny robot do rozpoznania i przenoszenia ładunków wybuchowych, kamuflowany zestaw minikamer, zestaw wyważeniowy oraz kamery taktyczne.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony