Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna plantacja zlikwidowana

Data publikacji 30.12.2010

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie zatrzymali 27-latka, który posiadał przy sobie prawie dwa kilogramy marihuany. Dalsze czynności pozwoliły na zlikwidowanie plantacji konopi indyjskich i zabezpieczenie kolejnych narkotyków. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to około pół miliona złotych. Zatrzymany usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

W codziennej służbie policjanci z OPP, dbając o ład i porządek publiczny, podejmują wszelkiego rodzaju interwencje, zarówno wobec obywateli popełniających wykroczenie jak i tych, którzy dopuścili się poważnych i ciężkich przestępstw. Ich sprawcy są niejednokrotnie groźni, agresywni i uzbrojeni. Dlatego policjanci zawsze są czujni. Podobnie było i tym razem.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzionym pojeździe. Po przybyciu na miejsce okazało się, że faktycznie znajdował się tam typowany pojazd, ale żadna kradzież nie miała miejsca. Był tam również właściciel samochodu, który posiadał dokumenty od volkswagena. Policyjne systemy także nie potwierdziły zgłoszenia o kradzieży. Funkcjonariusze nie zakończyli na tym interwencji. Dzięki ich czujności ujawniono w samochodzie prawie dwa kilogramy marihuany. Susz roślinny został zabezpieczony, a mężczyzna zatrzymany.

Dalsze ustalenia i prowadzone czynności przez policjantów z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą i Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie doprowadziły do zlikwidowania plantacji konopi indyjskich. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 10 kilogramów marihuany. Konopie indyjskie uprawiane przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Oszacowano, że z zabezpieczonych narkotyków po porcjowaniu uzyskano by 20 tysięcy „działek”, których czarnorynkowa wartość to około pół miliona złotych.

Z uzyskanych informacji wynika, że przestępczy proceder trwał najprawdopodobniej od października br. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zatrzymany 27-latek, mieszkaniec Szczecina, usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich i wytwarzania narkotyku, za co grozi mu kara powyżej 3 lat pozbawienia wolności. Wczoraj zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

(KWP w Szczecinie/js0

Powrót na górę strony