Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani ze znaczną ilością narkotyków

Data publikacji 30.12.2010

Policjanci z Posterunku Policji w Płotach podczas kontroli drogowej ujawnili w samochodzie prawie kilogram marihuany oraz 310 gramów amfetaminy. Wartość narkotyków to ok. 43 tys. złotych. Za posiadanie takiej ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku Policji w Płotach wczoraj po południu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. W pojeździe obok kierowcy siedział jeszcze pasażer. Podczas kontroli dokumentów podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie 20- i 29-latka oraz paczka leżąca na tylnym siedzeniu i charakterystyczna woń marihuany. Dalsze czynności potwierdziły podejrzenia mundurowych - w sporej paczce znajdowała się marihuana.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.  Wcześniej w  trakcie przeszukania u jednego z nich policjanci znaleźli w poszyciu kurtki trzy worki z amfetaminą.

Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać ponad 2600 porcji o wartości 43 tys. złotych. Obecnie wyjaśniane są okoliczności sprawy, a Prokuratura Rejonowa w Gryficach wszczęła w tej sprawie śledztwo. U zależności od ustaleń zostaną przedstawione zatrzymanym zarzuty.
Za posiadanieznacznej ilości narkotyków grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony