Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój, pobicie i usiłowanie rozboju w jedną noc

Data publikacji 30.12.2010

Opolscy policjanci już kilka godzin po popełnieniu pierwszego przestępstwa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie, rozbój i usiłowanie rozboju. Zatrzymanym opolanom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

27 grudnia przed godziną 22.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację o pobiciu 45-letniego mężczyzny przed dworcem kolejowym w Opolu. Tej samej nocy, około godziny 1:00 dyżurny został poinformowany o rozboju przy ul. Grunwaldzkiej, a pól godziny później o usiłowaniu rozboju przy ul. Zamkowej. Na miejsca tych zdarzeń natychmiast skierowano policjantów.

W nocy o godzinie 2:45 funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego Arkadiusza J., podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw. Tego samego dnia, około godziny 13:00, policjanci z Opola zatrzymali 22-leniego Kamila M., drugiego podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw. Obaj zatrzymani to mieszkańcy Opola.

Według ustaleń funkcjonariuszy, zatrzymani mężczyźni po pobiciu pod dworcem kolejowym przeszli na ul. Grunwaldzką w Opolu, gdzie zaczepili idącego ulicą 19-latka. Po przewróceniu go, ukradli mu telefon komórkowy i 40 zł. Po tym zdarzeniu, udali się na ul. Zamkową, gdzie zaczepili 27-letnią kobietę. Szarpiąc ją za ubranie, żądali pieniędzy. Pokrzywdzona nie miała przy sobie pieniędzy.

28 grudnia obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia, rozboju i usiłowania rozboju. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności. Obaj byli już wcześniej znani Policji.

Policjanci z KMP w Opolu zawnioskowali do prokuratora o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Dziś Sąd Rejonowy w Opolu aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

(KWP w Opolu/js)

Powrót na górę strony