Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miłośnicy survivalu wtargnęli do ośrodka prezydenckiego

Data publikacji 30.12.2010

Wczoraj na półwyspie Hel policjanci z Juraty zatrzymali dwóch elblążan, którzy uszkodzili ogrodzenie ośrodka prezydenckiego i weszli na jego teren. Miłośnicy survivalu mieli przy sobie wyposażenie militarne, m.in. broń pneumatyczną. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj po godz. 20.00 dyżurny puckiej komendy odebrał zgłoszenie o zaparkowanym i utrudniającym wyjazd z terenu byłej jednostki wojskowej przy trasie Jurata – Hel samochodzie osobowym. Funkcjonariusze z komisariatu w Juracie na miejscu zauważyli, że w fordzie znajduje się długa broń oraz część wyposażenia taktycznego. Chwilę później pucka komenda otrzymała zgłoszenie o wtargnięciu nieznanych osób na teren ośrodka prezydenckiego.

Jak się okazało, dwaj mieszkańcy Elbląga najpierw rozcięli siatkę ogrodzeniową, a następnie weszli na teren ośrodka. Kiedy zorientowali się, że teren jest chroniony, wrócili do zaparkowanego samochodu. Tam czekali już na nich mundurowi z Juraty. Funkcjonariusze zatrzymali i rozbroili obu mężczyzn. 29- i 30-latek mieli na sobie odzież przypominającą wojskowy mundur, wyposażeni byli równie w noże, broń pneumatyczną imitującą pistolety "Walter" oraz inny sprzęt. W samochodzie znajdowały się ponadto m.in. kamizelki taktyczne oraz karabinki pneumatyczne.

Jak ustalili śledczy, zatrzymani mężczyźni to miłośnicy survivalu, którzy na terenie leśnym w Helu rozbili namiot i zorganizowali sobie „działania taktyczne”. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a samochód oraz całe wyposażenie zostało zabezpieczone przez policjantów. Po sprawdzeniu okazało się, że zarówno broń krótka, jak i długa to wiatrówki – repliki na śrut i plastikowe kulki.

Jeszcze dzisiaj obaj zostaną przesłuchani, usłyszą zarzuty uszkodzenia mienia oraz wtargnięcia na ogrodzony teren ośrodka prezydenckiego. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za wtargnięcie na ogrodzony teren kara nawet do roku pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony