Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka naraziła swoje dziecko na niebezpieczeństwo

Data publikacji 01.01.2011

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, zatrzymanej przez legnickich policjantów, za narażenie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kompletnie pijana matka spacerowała ulicami miasta, trzymając na rękach swoją 6 – miesięczną córeczkę, ubraną jedynie w pieluszkę i cienką koszulkę. Przemarzniętą dziewczynką zajęli się lekarze.

Policjanci z Legnicy zatrzymali pijaną kobietę, która w tym stanie „opiekowała się” 6 – miesięcznym dzieckiem. Zatrzymana to 40 – letnia mieszkanka Legnicy. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, kobieta trafiła do izby wytrzeźwień.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2010 roku, przed godziną 18.00. Kompletnie pijana kobieta, zataczając się, chodziła ulicami miasta, trzymając na rękach swoją 6 – miesięczną córeczkę. Dziecko ubrane było jedynie w cienką koszulkę i pieluszkę. Po zatrzymaniu, przeprowadzone badanie wykazało u matki dziecka ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przemarznięte dziecko przewiezione zostało do szpitala, gdzie zaopiekowali się nim lekarze. Na szczęście życiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo. Matka dziecka, po wytrzeźwieniu odpowie przed sądem za narażenie dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za czyn, którego się dopuściła, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony