Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozkochiwał, okradał i znikał

Data publikacji 03.01.2011

Policjanci z Ochoty zatrzymali 24-letniego Piotra Sz. Mężczyzna rozkochiwał w sobie poznane na portalach internetowych kobiety. Obiecywał pomoc w znalezieniu pracy. "Wypożyczał" od swoich ofiar złotą biżuterię, twierdząc, że jego znajomy tworzy album ,,Warszawa w złocie”. Oszukane przez niego kobiety straciły łącznie ponad 7 tys. złotych. Policjanci dotarli już do 5 ofiar oszusta. 24-latek został tymczasowo aresztowany. Kobiety, które zostały oszukane przez Piotra Sz., są proszone o kontakt z policją.

Wszystko wskazuje na to, że 24-latek działał od początku grudnia ubiegłego roku na portalach internetowych. Interesował go kobiety szukające pracy. Umawiał się z nimi na spotkania. Rozkochiwał w sobie. Obiecywał pomoc w zdobyciu pieniędzy. Mówił, że jego znajomy tworzy album "Warszawa w złocie” i potrzebuje złotej biżuterii, żeby odbić wzór. Za wypożyczenie każdej sztuki obiecywał od 70 do 100 złotych. Kobiety wierzyły mu - to zaufanie było tak duże, że pokrzywdzone udostępniały mu nawet biżuterię najbliższej rodziny.

Dzięki policjantom z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu 24-letni Piotr Sz. został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty. Wcześniej był już karany za oszustwa. Decyzją sądu Piotr Sz. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. W wyniku jego przestępczej działalności pokrzywdzone kobiety straciły łącznie ponad 7 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Apelujemy do kobiet, które zostały okradzione lub oszukane przez Piotra Sz., by zgłaszały się do komendy Policji przy ul. Opaczewskiej 8.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony