Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drinki za "fałszywki"

Data publikacji 03.01.2011

Do policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy wprowadzili w obieg fałszywe banknoty. Wpadli, gdy płacili za zakupiony towar w barze dyskoteki.

Wczoraj pracownicy lokalu poinformowali policjantów o tym, że jeden z uczestników dyskoteki w Kokocku płaci podrobionymi banknotami. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 21-latek zapłacił za zakupione napoje banknotem dwudziestozłotowym. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli w jego portfelu kolejne "fałszywki". Zatrzymano również jego 17-letniego kolegę, u którego w mieszkaniu śledczy zabezpieczyli fałszywe banknoty. 

Na terenie Świecia zatrzymano także kolejne dwie osoby – tym razem nieletnie. W ich mieszkaniach zabezpieczono sprzęt komputerowy i gotowe "pieniądze". Policjanci ustalili, że sprawcy zdążyli wprowadzić w obieg kilkadziesiąt podrobionych nominałów.

Dziś prokurator podejmie decyzję o dalszym losie dwóch mężczyzn. Z kolei sprawą nieletnich zajmie się sędzia rodzinny. Podrabianie lub przerabianie pieniędzy jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony