Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja ukryta w piwnicy

Data publikacji 05.01.2011

Funkcjonariusze ze Szczecina ujawnili plantację konopi indyjskiej. Sprawcy ukryli ją w pomieszczeniu piwnicznym zamieszkałej altanki ogrodowej. Zatrzymano trzy osoby - grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z oddziału prewencji w czasie patrolu kontrolowali rejon ogródków działkowych w pobliżu ul. Strzałowskiej w Szczecinie. Gdy byli na jednej z alejek, poczuli charakterystyczny zapach marihuany. Po kilkuminutowej obserwacji zauważyli, że z pobliskiej altanki wychodzi mężczyzna, który skierował się do domu znajdującego się naprzeciwko. Policjanci, którzy udali się za nim, wewnątrz budynku zastali dwóch mężczyzn, a na stoliku na kartce papieru znajdowała się marihuana. Mężczyzna, który wszedł do budynku przed mundurowymi, przyznał, że narkotyki należą do niego. Został on zatrzymany, a zabronione środki zabezpieczono. Następnie funkcjonariusze skierowali się do altanki, z której wcześniej wychodził mężczyzna. W trakcie kontroli pomieszczenia, w którym zastano kobietę i mężczyznę, policjanci zauważyli suszone krzewy w pomieszczeniu kuchennym oraz worki z ziemią do uprawy kwiatów.

Podczas dalszych czynności okazało się, że w podłodze znajduje się właz do przygotowanego do uprawy konopi podpiwnicza. Tam w donicach rosło kilkadziesiąt wysokich na ponad metr krzaków. Zainstalowane były wentylatory, lampy i sprzęt do ogrzewania.

W sumie policjanci zabezpieczyli 54 krzaki konopi oraz kilkadziesiąt sadzonek, które wkrótce zostaną przekazane do dalszych badań w laboratorium kryminalistycznym.

Troje zatrzymanych usłyszało już zarzuty. Pierwszy z nich 29-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. 35-latka i jej 37- letni partner usłyszeli zarzuty uprawy konopi, dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut udzielania marihuany. Grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.54 MB)

Powrót na górę strony