Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodem kierował autopilot?

Data publikacji 07.01.2011

Kraśniccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych mężczyzn w wieku 22-25 lat, którzy - podróżując mercedesem - wjechali w ogrodzenie sądu. Na pytanie policjantów, kto kierował pojazdem, jednogłośnie odparli, że autopilot. Jadących samochodem mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Kierującemu pojazdem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiejszej nocy około godz. 2.30 dyżurny kraśnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Kraśnika jedzie srebrny mercedes, a kierujący nim mężczyzna najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Ponieważ droga, którą jechał pojazd, przebiega obok budynku komendy, dyżurny zauważył przez okno wspomniany samochód - przejechał on przez wysepkę na skrzyżowaniu i z impetem uderzył w ogrodzenie sądu rejonowego. Po chwili na miejscu byli już funkcjonariusze.

Uczestnikami zdarzenia okazali sie mieszańcy Kraśnika w wieku 22-25 lat. Na miejscu okazało się, że cała trójka jest nietrzeźwa. Badanie wykazało u każdego z nich ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na pytanie policjantów, kto kierował autem, żaden z mężczyzn nie chciał się przyznać - wszyscy twierdzili jednogłośnie, że samochodem kierował autopilot. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani.

Kierującemu pojazdem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony