Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca 9 napadów na sklepy

Data publikacji 10.01.2011

Policjanci z Poznania zatrzymali sprawcę dziewięciu napadów na sklepy spożywcze na terenie Poznania, Lubonia, Puszczykowa i Komornik. Mężczyzna wchodził zamaskowany do sklepów i przedmiotem przypominającym broń terroryzował personel oraz żądał wydania pieniędzy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy policjanci odnotowali na terenie Poznania i powiatu poznańskiego napady na sklepy spożywcze. Sprawca wchodził do sklepu późnym wieczorem. Wykorzystując moment, w którym na miejscu była tylko jedna osoba z personelu, zakładał kominiarkę i przedmiotem przypominającym broń groził sprzedawcy, po czym żądał wydania pieniędzy. W większości przypadków dostawał pieniądze, a następnie uciekał.

Na podstawie analizy wszystkich zdarzeń, a przede wszystkim ich podobieństwa w zakresie zachowania i ubioru sprawcy wywnioskowano, że w każdym z nich brała udział ta sama osoba.

Policjanci dotarli do osoby, która widziała, jak bandyta po jednym z napadów wsiadł do taksówki. Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w samochodzie na drodze z Lubonia do Poznania. Sprawca napadów nie stawiał żadnego oporu. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Poznania, wcześniej nie karany za przestępstwa kryminalne.

Policjanci na podstawie zebranych materiałów dowodowych udowodnili, że 20-latek napadł na dziewięć sklepów spożywczych, rabując kilka tysięcy złotych. Pięć razy były to placówki handlowe w Luboniu, dwa w Poznaniu i po jednym w Komornikach i Puszczykowie. W czterech przypadkach personel nie dał się zastraszyć przestępcy.

Kryminalni w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania przestępcy zabezpieczyli broń, którą posługiwał się w czasie napadów .

Sąd aresztował 20-latka na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony