Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 11.01.2011

53-letnią kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa sąsiada zatrzymali pilscy policjanci. Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w jednym z bloków przy ulicy Okólnej w Pile. Ustalane są motywy działania zatrzymanej. Za przestępstwo, którego się dopuściła, grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy na klatce schodowej jednego z bloków przy ulicy Okólnej w Pile. Przed 1.00 do dyżurnego pilskiej komendy zadzwonił dyspozytor pogotowia ratunkowego z informacją o ugodzonym ostrym narzędziem w klatkę piersiową mężczyźnie. Na miejsce skierowany został patrol interwencyjny.

Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali mężczyznę z raną kłutą klatki piersiowej. Z krótkiej rozmowy z pokrzywdzonym wynikało, że sprawcą ugodzenia nożem jest mieszkająca piętro niżej kobieta. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Z uzyskanych do tej pory informacji wynika, że mężczyzna otworzył drzwi sąsiadce, która zapukała do jego mieszkania. Wówczas kobieta wyciągnęła nóż i ugodziła nim 38-latka w klatkę piersiową, po czym uciekła do znajdującego się piętro niżej mieszkania. 53-latka została zatrzymana w swoim mieszkaniu. Nie stawiała oporu.

Policjanci wyjaśniają motywy jakimi kierowała się kobieta.

To pierwszy konflikt z prawem mieszkanki Piły. Za przestępstwo którego się dopuściła, grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja