Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabawa w życie i śmierć?

Data publikacji 12.01.2011

Policjanci ustalili przebieg wypadku kolejowego, do jakiego doszło 3 stycznia 2011 roku na przejeździe w miejscowości Czosnówka. Z zabezpieczonego monitoringu wynika, że 22-letni mężczyzna znalazł się na przejeździe kolejowym ze swoim psem nieprzypadkowo. Wyraźnie widać, że „zabawa” w życie i śmierć zakończyła się tragicznie dla jego psa, a on w ostatniej chwili odskoczył z torów kolejowych.

Postępowanie w sprawie wypadku kolejowego prowadzi bialska Policja. W tej sprawie badany jest wątek związany ze znęcaniem się nad psem. Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu postępowania w sprawie wypadku, materiały postępowania trafią do prokuratury z wnioskiem o wyłączenie sprawy dot. ustawy o ochronie zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci ustalili, że 22-letni Maciej C. był w czasie wypadku nietrzeźwy (miał 2 promile). Ze złamaniami nogi i ręki trafił do bialskiego szpitala.

Na wniosek bialskich policjantów Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej wyraził zgodę na publikację tego materiału, by zwrócić uwagę na nieodpowiedzialne i wręcz naganne zachowanie niektórych osób w rejonie przejazdów kolejowych. Uwaga, zdjęcia są drastyczne!

(KWP w Lublinie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.72 MB)

Powrót na górę strony