Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany

Data publikacji 12.01.2011

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił mężczyzna znaleziony na śniegu. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że nie udało się go uratować. Za zabójstwo odpowie mieszkaniec Brzegu Dolnego zatrzymany przez policjantów z powiatu wołowskiego. Podejrzany został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Zatrzymany to 20–letni mieszkaniec Brzegu Dolnego. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Decyzją sądu został także tymczasowo aresztowany. Zatrzymany był już wcześniej notowany za udział w bójkach i pobiciach.

4 stycznia 2011 r., w godzinach południowych oficer dyżurny Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym został powiadomiony o leżącym na śniegu mężczyźnie. 51-letni mieszkaniec Wołowa z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obrażenia były na tyle poważne, że mimo udzielonej pomocy lekarskiej poszkodowany zmarł.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego z Wołowa i Brzegu Dolnego, wspierani przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę podejrzewanego o związek z tym zdarzeniem.

Analiza zgromadzonego materiału potwierdziła podejrzenia. Mężczyzna został ujęty w czasie 24 godzin od zdarzenia. Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie Brzegu Dolnego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na trzy miesięce.

Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołowie. Za zabójstwo grozi kara 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja