Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzacze kredytów zatrzymani

Data publikacji 13.01.2011

Policjanci z Koszalina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyłudzili w koszalińskim banku kredyty na ponad 200 tysięcy złotych. Objęto ich dozorem policyjnym. Z kolei funkcjonariusze z KWP w Kielcach zatrzymali 33-latkę, która w jednym z oddziałów banku usiłowała wyłudzić kredyt w wysokości blisko 2 mln zł.

Jak ustalili funkcjonariusze, dwaj koledzy założyli na swoje nazwiska niewielkie firmy. Mężczyźni nie podjęli jednak działalności i nie odprowadzali należnych składek. Firmy założono jedynie po to, aby otworzyć rachunki bankowe i linie debetowe. W tym celu mężczyźni przedstawili w banku sfałszowane zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami ZUS. Jedna z firm uzyskała kredyt w wysokości 100 tysięcy złotych, z kolei druga o 12 tysięcy więcej. Obaj koledzy od razu wypłacili pieniądze, nie zamierzając ich oddawać.

Policjanci z Koszalina zatrzymali obu mężczyzn. 35- i 22-latek usłyszeli zarzuty wyłudzenia kredytów i podrobienia dokumentów, za co kodeks przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec nich policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Szczecinie / ms)

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wpadli na trop 33-letniej mieszkanki woj. kujawsko – pomorskiego. W oddziale jednego z kieleckich banków kobieta usiłowała wyłudzić kredyt w wysokości blisko 2 milionów złotych.

Jak wstępnie ustalono, 33-latka prowadząc własną działalność gospodarczą, usiłowała uzyskać znaczną kwotę pieniędzy na podstawie nieprawdziwych dokumentów, które przedstawiła w banku. Pozyskany kredyt miał jej rzekomo posłużyć na zakup nieruchomości.

Policjanci z komendy wojewódzkiej, po przeanalizowaniu materiału dowodowego, zatrzymali podejrzewaną w miejscu jej pobytu - na terenie Warszawy.

33-latka stanie wkrótce przed sądem.

(KWP w Kielcach / mw)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja