Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 17-latka podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 13.01.2011

We wtorek policjanci zatrzymali 17-letniego Sebastiana K., podejrzanego o zabójstwo 46-letniego mężczyzny. Dzisiaj 17-latek trafi do prokuratury, gdzie prawdopodobnie usłyszy zarzut za zabójstwo. Grozi za to kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę policjanci otrzymali informację, że w mieszkaniu przy ulicy Czechowa leży zakrwawiony mężczyzna. 42-latka odnalazła właścicielka mieszkania, która przyszła po pieniądze za wynajem lokalu. Kobieta powiadomiła policję. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy powiadomili miejscową prokuraturę.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca i zwłok 46-letniego mężczyzny.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy zabójstwa. Funkcjonariusze ustalali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem i weryfikowali spływające na bieżąco informacje. Z zebranych danych wynikało, że za zbrodnię najprawdopodobniej odpowiedzialny jest przypadkowo poznany mężczyzna. Sebastiana K. zatrzymano we wtorek wieczorem, w jednej z podwarszawskich miejscowości.

Jak się okazało, w trakcie prowadzonych czynności i przesłuchania świadków, kilka dni wcześniej sprawca i ofiara wspólnie spożywali alkohol. Między 17-latkiem a 46-latkiem doszło do kłótni. Policjanci ustalają, co było przyczyną kłótni i jak doszło do zabójstwa.

Sebastian K. prawdopodobnie usłyszy zarzut za zabójstwo. Grozi za to kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja