Próbowali wymusić okup - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wymusić okup

Data publikacji 13.01.2011

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez lubińskich policjantów. Zostali oni zatrzymani podczas próby wyłudzenia okupu. Grożąc pracownikowi firmy, żądali od niego pieniędzy. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

11 stycznia br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca, grożąc pracownikowi jednej z miejscowych firm, zażądał okupu. Groził, że jeżeli nie otrzyma pieniędzy, zniszczy firmę. Wskazał także miejsce, gdzie pokrzywdzony miał przekazać pieniądze.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji, sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Jako miejsce przekazania pieniędzy sprawca wskazał jedną z ulic w centrum Polkowic. Mężczyzna, który faktycznie pojawił się tam po pieniądze, nie podejrzewał, że jest już obserwowany przez funkcjonariuszy.

W odpowiednim momencie policjanci wkroczyli do akcji, zatrzymując kompletnie zaskoczonego podejrzanego 24-letniego mieszkańca jednej z miejscowości powiatu polkowickiego. W wyniku dalszych czynności zatrzymano także jego 19–letniego kolegę, którego funkcjonariusze również podejrzewają o udział w tym zdarzeniu.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja