Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali monety warte 100 tys. złotych

Data publikacji 13.01.2011

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżą około 150 sztuk srebrnych monet o wartości około 100 tysięcy złotych. Jeden ze sprawców włamał się do pensjonatu i ukradł monety, z kolei drugi je ukrył. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienia.

12 stycznia policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat w związku z kradzieżą z włamaniem do jednego z pensjonatów w Szklarskiej Porębie. Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstwa doszło w nocy z 10 na 11 grudnia 2010 roku. 22-letni mężczyzna wykorzystał okazję, że w pensjonacie odbywała się impreza. Włamał się do pomieszczeń właściciela i ukradł około 150 sztuk srebrnych monet.

Pokrzywdzony oszacował poniesione straty na około 100 tysięcy złotych. Policjanci w całości odzyskali skradziony łup. Cześć skradzionych monet odnaleźli w mieszkaniu 28-latka, który ukrył je wiedząc, że pochodzą z przestępstwa. Pozostałe monety sprawca ukrył w skrytce w lesie. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

22-latkowi za kradzież z włamaniem grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, z kolei jego koledze za paserstwo do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja