Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyznę poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 13.01.2011

Policjanci z Olsztyna zatrzymali Kazimierza W., ukrywającego się od 8 lat za granicami naszego kraju. 55-latek był poszukiwany na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyzna, przebywając na ternie Niemiec, Anglii i Holandii, unikał odpowiedzialności za rozbój, pobicie, uszkodzenie ciała i groźby. 55-latka osadzono w areszcie śledczym.

Olsztyńscy policjanci, zajmujący się sprawami poszukiwań, w październiku ubiegłego roku przejęli sprawę Kazimierza W. 55-latek był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego w sierpniu 2002 roku przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Kryminalni, zbierający szczegółowe informacje dotyczące tej sprawy, ustalili, że mieszkaniec Olsztyna od 8 lat ukrywał się za granicami naszego kraju. W ten sposób 55-latek, przebywając na terenie Niemiec, Anglii i Holandii, unikał odpowiedzialności za rozbój, pobicie, uszkodzenie ciała i groźby.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec Olsztyna na kilka dni przyjechał w rodzinne strony. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali Kazimierza W. na jednej z ulic w centrum miasta. Mężczyzna, wiedząc, że jest poszukiwany, próbował podawać się za kogoś innego.

55-latek trafił już do aresztu śledczego. Wobec mężczyzny toczą się kolejne dwa postępowania przeciwko życiu i zdrowiu.

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja