Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził nielegalne papierosy

Data publikacji 18.01.2011

Ponad 16 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o czarnorynkowej wartości 100 tys. złotych zabezpieczyli policjanci z Elbląga. Mężczyznę, który je przewoził zatrzymano na trasie nr 7. 28-latek odpowie za przestępstwo skarbowe. Oprócz grzywny może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany mężczyzna to 28-letni Emil R. W aucie przewoził kartony, w których znajdowało się ponad 16 tys. paczek papierosów różnych marek. Wyroby te nie posiadały polskich znaków akcyzy. Samochód był szczelnie wypakowany kontrabandą. 28-latek powiedział policjantom, że zakupił je od nieznanego Rosjanina w okolicach Szczytna. Przewoził je natomiast do Gdańska i tam zamierzał upłynnić towar. Przeszkodzili mu w tym funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli nielegalny towar w magazynie.

Teraz 28-latek odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego. Zabezpieczony towar ma czarnorynkową wartość około 100 tys. złotych. Oprócz przepadku towaru i grzywny mężczyźnie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja