Zniszczone nagrobki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczone nagrobki

Data publikacji 18.01.2011

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 21- i 33-latka, którzy zniszczyli wczoraj służbowy pojazd jednej z firm ochroniarskich. Straty oszacowano na około 8 tys. złotych. Jak się okazało, 33-latek ma na koncie także zniszczenie 12 nagrobków na miejscowym cmentarzu i wywołanie awantury w pobliskim barze.

Wczoraj hrubieszowscy policjanci zostali poinformowani o tym, że na terenie cmentarza przy ul. Kolejowej jakiś wandal tłucze pozostawione na nagrobkach znicze. Kiedy policjanci udali się na miejsce, okazało się, że nie tylko znicze zostały uszkodzone. Policjanci ujawnili w sumie 12 nagrobków, które ten zniszczył. Na jednym z pomników stróże prawa znaleźli męską kurtkę, w której były pieniądze i pokwitowanie wystawione na nazwisko 33-letniego mieszkańca Hrubieszowa.

Sprawca nie pozostał długo na wolności. Zatrzymano go w pobliskim barze, gdzie się awanturował. Po przebadaniu przez policjantów okazało się, że 33-latek ma w organizmie 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak się również okazało, ten sam mężczyzna wspólnie ze swoim 21-letnim kompanem tego samego dnia, około godz. 4.00 nad ranem zniszczyli służbowy pojazd należący do jednej z firm ochroniarskich. Do zdarzenia doszło po tym, jak pracownicy firmy zostali wezwani przez sprzedawczynię sklepu, w której mężczyźni zachowywali się wulgarnie. Sprawcy m.in. uszkodzili drzwi, złamali antenę, wycieraczkę, wyłamali kierunkowskazy i wyrwali panel środkowej konsoli. Straty poniesione w wyniku uszkodzenia pojazdu wyceniono na kwotę 8 tys. zł.

Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych oraz zniszczenie mienia sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja