Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustka zatrzymana

Data publikacji 18.01.2011

Kryminalni z mrągowskiej komendy przedstawili zarzuty 21-latce. Kobieta za pośrednictwem Internetu dokonała szeregu oszustw. Pokrzywdzeni to osoby z całej Polski, ich liczba rośnie. Ramona K. na portalu photoblog sprzedawała markowe ubrania i buty, tak naprawdę nie posiadając ich. Za oszustwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

15 osób z całej Polski zostało oszukanych przez 21-letnią mieszkankę Mrągowa. Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą cały czas ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Ramona K. przez prawie dwa miesiące na portalu internetowym photoblog sprzedawała markową odzież, obuwie i torebki. Tak naprawdę mieszkanka Mrągowa nigdy nie posiadała wystawionych na sprzedaż rzeczy, tylko jedynie ich zdjęcia. Gdy otrzymywała na swoje konto bankowe pieniądze, natychmiast zmieniała swój „nick” i przestała odbierać telefony od klientów.

Ramona K. podczas przesłuchania przyznała się do zarzucanych jej czynów. 21-latka była zdziwiona tym, że policjanci zapukali do jej drzwi. Kobieta uważała, że nie zostanie złapana.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony