Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystywał nielegalnie uzyskane dane

Data publikacji 19.01.2011

Wrocławscy policjanci, kontynuując sprawę dotyczącą wykorzystania nielegalnie uzyskanych danych kart płatniczych do realizacji płatności za transakcje za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych, zatrzymali kolejną podejrzewaną o ten proceder osobę. Wcześniej w tej sprawie zatrzymano już dwóch mężczyzn. Sprawcy współdziałali ze sobą. Straty spowodowane ich działalnością szacuje się na blisko 120 tysięcy złotych.

18 stycznia 2011 roku około godz. 6.00 funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie Katowic 21-latka, podejrzewanego o udział w szeregu przestępstw polegających na dokonywaniu zakupów za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych przy wykorzystaniu do realizacji płatności nielegalnie uzyskanych danych kart płatniczych różnych banków.

Zatrzymanie ma związek z postępowaniem prowadzonym przez Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wcześniej w tej sprawie zatrzymano już dwóch mężczyzn. Sprawcy współdziałali ze sobą w dokonywaniu przestępstw. Straty spowodowane ich działalnością szacuje się na blisko 120 tys. złotych. W toku czynności związanych z zatrzymaniem 21-latka funkcjonariusze zabezpieczyli jednostkę centralną komputera oraz dokumentację potwierdzającą prowadzenie przestępczego procederu.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności związane z działalnością zatrzymanego mężczyzny.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja