Zatrzymani za wielomilionowe wyłudzenia - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wielomilionowe wyłudzenia

Data publikacji 20.01.2011

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 10 osób zamieszanych w wyłudzenia podatku VAT i kredytów na terenie Warszawy i Śląska. Z ustaleń policjantów wynika, że Skarb Państwa i banki poniosły kilkumilionowe straty. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz kary grzywny.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, realizując dwie sprawy dotyczące zorganizowanych grup przestępczych działających na terenie Warszawy i Śląska, zatrzymali w sumie 10 osób. Członkom tych grup zarzuca się wyłudzanie podatku VAT, podrabianie dokumentacji finansowo-księgowej, poświadczenia nieprawy oraz wyłudzenia kredytów. Zatrzymane osoby to mieszkańcy Katowic, Tychów, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Goczałkowic, Łazów i Zabrza. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymani prowadzili działalność w ramach podmiotów gospodarczych zajmujących się między innymi handlem wierzytelnościami oraz pośrednictwem finansowym.

W trakcie przeszukań pomieszczeń należących do członków grupy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli mienie o wartości około 2 milionów złotych – między innymi wkłady i lokaty bankowe, nieruchomości oraz dwa samochody. Z ustaleń CBŚ wynika, że zatrzymani w ciągu dwóch lat dokonali oszustw na szkodę Skarbu Państwa oraz banków na łączną kwotę kilku milionów złotych.

Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny. Śledztwa prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie oraz Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

kj

Powrót na górę strony
Polska Policja