Wyłudzili 127 tys. złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili 127 tys. złotych

Data publikacji 20.01.2011

Stołeczni policjanci zatrzymali 38-letniego Mirosława K. i 35-letnią Katarzynę S. Za pośrednictwem infolinii bankowej zlikwidowali oni lokatę klienta i przelali na swój nowy rachunek 127 tys. złotych. Część pieniędzy wypłacili już w różnych placówkach bankowych. Wpadli, gdy kolejny raz próbowali podjąć pieniądze.

Jak ustalili policjanci, kobieta i mężczyzna dysponowali danymi pewnego klienta banku. Wykorzystując te informacje, za pośrednictwem infolinii bankowej zlikwidowali jego lokatę, a 127 tys. złotych polecili przelać na swoje nowe konto. Około 60 tys. złotych wypłacili w mniejszych częściach w różnych oddziałach. Oszustwo ujrzało jednak światło dzienne.

Sprawą zajęli się stołeczni policjanci. Przygotowali zasadzkę, w którą wpadł 38-letni Mirosław K. i 35-letnia Katarzyna S. Para próbowała właśnie podjąć kolejną kwotę wyłudzonych pieniędzy. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jeśli usłyszą zarzuty, grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie komenda rejonowa na Pradze Południe pod nadzorem prokuratury rejonowej.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja