Ukradli ponad 30 ton cukru - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli ponad 30 ton cukru

Data publikacji 20.01.2011

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KWP w Poznaniu i funkcjonariusze z Tarnowa Podgórnego zatrzymali złodziei i dwóch paserów ponad 31 ton cukru z jednej z firm pod Poznaniem , produkującej wyroby cukiernicze. W przestępczym procederze brali udział dwaj magazynierzy, kierowca ciężarowego auta i paser. Zatrzymanym za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

We wtorek krótko przed 12.00 policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami z Tarnowa Podgórnego, na terenie jednej z firm pod Poznaniem produkującej wyroby cukiernicze, zatrzymali dwóch magazynierów i kierowcę na gorącym uczynku kradzieży 2 ton cukru. Zatrzymani zostali również dwaj paserzy, do których trafiał skradziony cukier.

Jak się okazało, zatrzymani mężczyźni trudnili się przestępczym procederem już od dłuższego czasu. Na pomysł wpadli dwaj magazynierzy firmy, którzy sprawę załatwiali bezpośrednio z kierowcami. To właśnie kierowcy pozostawiali na „pace” około 2 tony cukru, płacąc magazynierom około 1 zł za kilogram. Słodki produkt następnie trafiał do indywidualnych odbiorców.

Śledczy ustalili, że w okresie od stycznia ubiegłego roku do dzisiaj magazynierzy przeprowadzili co najmniej dziewięć takich „transakcji”, w których skradziono ponad 31 ton cukru wartości prawie 100 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali również kierowcę wtorkowego transportu. 46-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego odpowie za kradzież 2 ton cukru. Magazynierzy mają 28 i 30 lat i są mieszkańcami powiatu szamotulskiego. Jeden z nich, starszy wcześniej był notowany za przestępstwa kryminalne.

Kryminalni dotarli również do dwóch paserów. 52 i 26-letni mieszkańcy Tarnowa Podgórnego byli tymi, którzy odbierali skradziony spod poznańskiej firmy cukier. W pomieszczeniu gospodarczym na terenie posesji i garażu znaleziono prawie 400 kilogramów tego produktu. Ustalono, że mężczyźni kilkakrotnie kupowali skradziony wcześniej cukier.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja