Napadali na sklepy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na sklepy

Data publikacji 20.01.2011

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali pięciu mężczyzn specjalizujących się w napadach na placówki handlowe. Czterech podejrzanych zostało już aresztowanych, piąty pozostanie pod dozorem policji. Wszystkim zatrzymanym grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu IV i wydziału kryminalnego rudzkiej komendy zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o napady na sklepy spożywcze. Mieszkańcy Zabrza, w wieku od 17 do 24 lat, działali zawsze w podobny sposób. Krótko przed zamknięciem sklepu podjeżdżali w jego pobliże samochodem. Gdy tylko upewniali się, że w sklepie nie ma klientów, wchodzili do środka. Gazem łzawiącym obezwładniali obsługę i kradli kasę fiskalną z całodniowym utargiem. Sprzed sklepu odjeżdżali czekającym na nich samochodem.

Kryminalni po ostatnim, sobotnim napadzie w dzielnicy Bielszowice, ustalili podejrzanych tylko na podstawie koloru, marki i szczątkowego numeru rejestracyjnego pojazdu, którym poruszali się sprawcy.

W czasie przeszukań policjanci znaleźli pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z napadów, jedną ze skradzionych kas fiskalnych oraz kominiarki.

Śledczy udowodnili im do tej pory pięć napadów - dwa w Rudzie Śląskiej i trzy w Zabrzu. Sprawdzane są jednak podobne napady na terenie całego kraju w celu ustalenia, czy podejrzani nie mają na swoim koncie udziału w tych przestępstwach.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja