Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wczoraj policjanci z sosnowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli Mercedesa, którym kierował 33-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju.

W trakcie kontroli okazało się, że w bagażniku pojazdu znajduje się ponad 200 półlitrowych butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia z etykietą renomowanej wódki i ze sfałszowanymi znakami akcyzy.

Wczoraj policjanci z sosnowieckiej drogówki na drodze krajowej nr 1 zatrzymali do kontroli Mercedesa, którym kierował 33-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju. W trakcie kontroli okazało się, że w bagażniku pojazdu znajduje się ponad 200 półlitrowych butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia z etykietą renomowanej wódki i ze sfałszowanymi znakami akcyzy. W pobliżu policjanci zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca cały czas obserwował zdarzenie.

Okazało się, że 55-latek (również mieszkaniec Jastrzębia) poruszający się tym samochodem najprawdopodobniej związany był z nielegalną rozlewnią alkoholu i fałszowaniem znaków akcyzy. Obu zatrzymanych mężczyzn przekazano policjantom Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Sosnowcu, a nielegalny alkohol przekazano do ekspertyzy.

Realizując dalsze czynności związane z wcześniejszym zatrzymaniem dwóch mieszkańców Jastrzębia Zdroju, u których zabezpieczono prawie 230 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia ze sfałszowanymi znakami akcyzy, sosnowieccy policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia alkoholu.

Funkcjonariusze dotarli do 45-letniego mieszkańca Frelichowa, pow. cieszyński. W trakcie przeszukania jego posesji policjanci znaleźli ponad 730 butelek o różnej pojemności z alkoholem niewiadomego pochodzenia oraz plastikowe pojemniki z podobną ilością alkoholu, znaczną ilość kapsli, kilkaset sfałszowanych znaków skarbowych akcyzy, etykiety, kapslownicę, pompę do przetaczania alkoholu, puste butelki i kanistry. U trzech podejrzanych w tej sprawie, zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien samochód m-ki Mercedes, dwa pojazdy m-ki AUDI, ciągnik rolniczy Zetor, sprzęt RTV i pieniądze na łączną kwotę prawie 68.000 zł.
Czynności w tej sprawie nadal trwają.

Powrót na górę strony