Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali luksusowe samochody

Data publikacji 24.01.2011

Policjanci z Kościerzyny odzyskali dwa luksusowe samochody skradzione w Niemczech. Ich wartość przekracza 400 tysięcy złotych. Znaleźli także części pochodzące od kilkunastu innych samochodów. W tej sprawie zatrzymano jedną osobę.

Policjanci z Kościerzyny od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzieży samochodów. W piątkowy wieczór na terenie jednej z posesji w gminie Stara Kiszewa funkcjonariusze znaleźli samochód bmw. Sprawdzili go w systemach i okazało się, że został skradziony w Niemczech. Przeszukując posesję, znaleźli wiele części od innych samochodów - głównie niemieckich marek. Były tam m.in. pocięte karoserie, silnik, itp. Policjanci podejrzewają, że mogą one pochodzić ze skradzionych samochodów. Właściciel posesji nie potrafił wyjaśnić funkcjonariuszom jak te elementy znalazły się w jego pomieszczeniach. Mężczyzna został zatrzymany.

Następnego dnia rano policjanci znaleźli kolejne bmw ukryte w polu w tej samej miejscowości. Jak ustalili, samochód ten również  został skradziony za naszą zachodnią granicą.

Łączna wartość zabezpieczonych samochodów przekracza 400 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony