Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust zatrzymany w kancelarii notarialnej

Data publikacji 24.01.2011

Wrocławscy policjanci zapobiegli sprzedaży mieszkania kobiety przebywającej w Anglii. Oszust, który najpierw wynajął to mieszkanie, a potem próbował je sprzedać, posługując się sfałszowanym dowodem i pełnomocnictwem, został zatrzymany podczas transakcji, w kancelarii notarialnej. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę, który próbował sprzedać mieszkanie nienależące do niego. Zatrzymany to 38-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej był już wielokrotnie notowany za różne przestępstwa, w tym także oszustwa.

Jak ustalili policjanci, wcześniej sprawca na podstawie sfałszowanego dokumentu tożsamości wynajął jedno z mieszkań we Wrocławiu. Formalności załatwił z siostrą właścicielki mieszkania, która obecnie przebywa w Londynie. Następnie, posługując się także sfałszowanym pełnomocnictwem, wystawił wynajęte mieszkanie na sprzedaż, po bardzo atrakcyjnej cenie.

Szybko znaleźli się chętni na kupno lokalu. Do transakcji na szczęście nie doszło, bo w porę do kancelarii notarialnej wkroczyli policjanci. Zaskoczona właścicielka o całym zajściu dowiedziała się właśnie od funkcjonariuszy. Jak oświadczyła, nie udzielała nikomu żadnego pełnomocnictwa. Nie miała także zamiaru sprzedawać swojego mieszkania.

Oszust za przestępstwo, którego się dopuścił, odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony