Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kura, koszula, pieniądze i chorób fura

Data publikacji 24.01.2011

W ręce wielkopolskich policjantów wpadła 54-letnia kobieta, która odczyniała uroki w domu starszego małżeństwa w gminie Międzychód. Do przeprowadzenia obrządku oszustka użyła kury, koszuli i należących do gospodarzy pieniędzy, które po „wypędzeniu chorób” zabrała z sobą.

Przypomnijmy: W połowie czerwca ubiegłego roku nieznana kobieta pod pozorem skupowania starych zegarów dostała się do mieszkania starszych osób, mieszkańców gminy Międzychód. Kobieta stwierdziła wówczas, że w domu panują choroby i może je wypędzić. Użyła do tego koszuli, pieniędzy oraz domowej kury. Po przeprowadzonym obrządku pospiesznie się oddaliła, zabierając z sobą należące do gospodarzy kilkanaście tysięcy złotych. Poinformowani o zdarzeniu miejscowi funkcjonariusze zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i poszukiwali oszustki.

Żmudna praca policjantów doprowadziła do ustalenia personaliów kobiety. Okazała się nią 54-letnia mieszkanka Łodzi. Wezwana już w charakterze osoby podejrzanej kobieta, nie kryła swojego zdziwienia. 54-latce przedstawiono zarzut kradzieży.

Podejrzana skorzystała z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Za przestępstwo, którego się dopuściła grozi jej 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, grzywna w wysokości 2000 złotych oraz naprawienie szkody czyli zwrot ponad 15.000 złotych.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony