Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił fikcyjną kradzież bmw

Data publikacji 24.01.2011

25-letniego Roberta M. zatrzymali policjanci z zespołu do walki z przestępczością samochodową. Mężczyzna zgłosił fikcyjną kradzież bmw i usiłował wyłudzić od ubezpieczyciela odszkodowanie za samochód w kwocie blisko 30 tysięcy zł. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, kłopoty finansowe zmusiły go do złożenia zawiadomienia o przestępstwie, do którego faktycznie nie doszło. Policjanci nie tylko ustalili miejsce ukrycia pojazdu lecz również przedstawili mężczyźnie zarzuty oszustwa.

Kradzież bmw o wartości blisko 30 tysięcy złotych zgłosił w komisariacie w Kobyłce. Pojazd miał zginąć z parkingu jednej ze stacji paliw. Już następnego dnia w tej samej jednostce Policji 25-letni Robert M. zgłosił fakt odnalezienia auta. Podczas przesłuchania nie chciał podać funkcjonariuszom żadnym okoliczności odzyskania pojazdu oraz miejsca, gdzie samochód się znajduje. Za wszelką cenę chciał jedynie odwołać złożone poprzedniego dnia zawiadomienie o kradzieży pojazdu.

Kryminalni wołomińskiej komendy oraz funkcjonariusze z Kobyłki postanowili szczegółowo zbadać okoliczności zdarzenia zarówno kradzieży jak i odnalezienia bmw. Już wstępne czynności mające na celu weryfikację zdarzenia były zastanawiające, a cała historia mało wiarygodna. Dalsze czynności, w tym kolejne przesłuchanie 25-latka, pozwoliły policjantom ustalić, że ten wcześniej „pozbył” się samochodu, a zgłoszenie o kradzieży pojazdu było mu niezbędne do uzyskana odszkodowania od ubezpieczyciela w wysokości około 30 tysięcy zł. Jak sam oświadczył, do takiego czynu zmusiły go kłopoty finansowe.

Policjanci ustalili również miejsce ukrycia pojazdu, który został odholowany na policyjny parking. Robert M. został zatrzymany. Już usłyszał zarzuty zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, składania fałszywych zeznań i usiłowanie wyłudzenia odszkodowania. Dobrowolnie poddał się też karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i grzywnie w kwocie 2500 złotych.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony