Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy w rękach CBŚ

Data publikacji 26.01.2011

Policjanci z CBŚ zatrzymali w Warszawie trzy osoby zamieszane w handel narkotykami. Zabezpieczono ponad kilogram kokainy, ponad 3 kg marihuany oraz haszysz. Akcja ma związek z rozbiciem gangu przemytników i handlarzy narkotyków z Leszna w Wielkopolsce, który wprowadził do obrotu co najmniej 84 kg marihuany, a także z zatrzymaniami w Piasecznie dwóch mężczyzn, m.in. 52-letniego Ryszarda M., oskarżonego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i wprowadzenie na rynek aż pół tony narkotyków.

Kilka dni temu na jednej z ulic w Warszawie w ręce policjantów  z CBŚ i KWP w Poznaniu wpadło dwóch mężczyzn i kobieta zamieszanych w handel narkotykami. Podczas kontroli toyoty rav znaleziono trzy jednokilogramowe paczki z marihuaną, a podczas przeszukania mieszkań zajmowanych przez podejrzanych oraz należących do nich hondy civic – kilogram czystej, wysokogatunkowej kokainy o wartości ponad 200 tys. złotych, a także mniejsze ilości haszyszu i marihuany.

Zatrzymani, Łukasz K. (32 l.) i Rafał S. (27 l.), są znani policji. Obaj byli już karani za przestępstwa narkotykowe i spędzili w więzieniach kilkuletnie wyroki. Za posiadanie i handel narkotykami może im grozić kara do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie warszawskich handlarzy narkotykowych ma związek ze śledztwem prowadzonym przez Centralne Biuro Śledcze i Prokuraturę Rejonową w Lesznie. Cała sprawa rozpoczęła się jesienią 2009 roku. Policjanci z CBŚ, wspierani przez antyterrorystów z Poznania i policjantów z Gorzowa Wielkopolskiego, na przejściu granicznym z Niemcami zatrzymali dwóch kurierów narkotykowych, którzy przemycali narkotyki. W dwóch samochodach marki Audi A3 znaleziono ukryte pod tylnymi zderzakami paczki z marihuaną. Było jej łącznie 7,5 kg. Podczas akcji wpadł Łukasz L. z Leszna, przywódca narkotykowego gangu, i jego brat. Podczas kolejnych realizacji zatrzymywano systematycznie pozostałych członków założonej przez Łukasza L. grupy przestępczej. Szacuje się, że podejrzani wprowadzili do obrotu handlowego co najmniej 84 kg marihuany.

Sprawdzając dokładnie wszystkie wątki pojawiające się w sprawie, policjanci natrafili na tropy wiodące pod Warszawę. Przypomnijmy, że w listopadzie 2010 r. specjalna grupa policjantów z CBŚ i z KWP w Poznaniu zjawiła się w Piasecznie, by zatrzymać wytypowanych podejrzanych. Jednym z nich okazał się Paweł R. (43 l.) i Ryszard M. (52 l.). Przy zatrzymanych zabezpieczono kilogram amfetaminy o wysokiej jakości. Podczas przeszukania, w mieszkaniu u jednego z nich, znaleziono amfetaminę, kokainę i ponad 40 tys. złotych. Ryszard M. to postać o bogatej przeszłości w świecie przestępczym. Kojarzony był z wołomińskim gangiem nieżyjącego już „Klepaka”. 52-latek jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i wprowadzenie na rynek aż pół tony narkotyków.

(KWP w Poznaniu / mg)

 

Powrót na górę strony