Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli blisko 2 tys. butelek nielegalnego alkoholu

Data publikacji 28.01.2011

Podczas patrolowania osiedlowych ulic policjanci zauważyli mężczyzn, którzy przenosili z samochodu do garażu kartony. W kartonach były litrowe butelki z alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźni zostali zatrzymani, a policjanci wyjaśniają skąd pochodził nielegalny alkohol.

26 stycznia 2011 roku funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego i Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolujący rejon Ołbina, zauważyli dwóch mężczyzn przenoszących z busa do garażu kartony z butelkami. Policjanci postanowili dokładniej sprawdzić, co robią mężczyźni. W garażu wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyźni zapytani o zawartość plastykowych butelek odparli, że jest to olej. Okazało się jednak, że unoszący się w garażu zapach pochodzi właśnie z tych butelek.
Policjanci zabezpieczyli łącznie 1925 jednolitrowych butelek z alkoholem nie posiadających wymaganych znaków akcyzy.

39- i 58-latek zostali zatrzymani. Okazało się, że starszy z nich był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwo. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają skąd pochodził zabezpieczony alkohol.

Za przewóz, przenoszenie lub przechowywanie wyrobów alkoholowych bez wymaganych znaków akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony