Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzała kredyty

Data publikacji 28.01.2011

Rawicki sąd zastosował trzy miesiące aresztu wobec 42-letniej oszustki. Funkcjonariusze udowodnili kobiecie wyłudzenie kredytów na ponad 230 tysięcy złotych. Wiele wskazuje na to, że kwota ta będzie znacznie większa, ponieważ sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Rawicza od ponad pół roku przyglądali się „działalności” prowadzonej przez 42-letnią mieszkankę Rawicza. Wszystko wskazywał na to, że kobieta z pożyczek i kredytów uczyniła sobie źródło dochodów.

Kobiecie przedstawiono kilkanaście zarzutów dotyczących oszustwa. Zaangażowani w prowadzoną przez siebie sprawę policjanci udowodnili, że proceder ten trwał od około 3 lat. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy wykazał, że sprawczyni dokonała wyłudzenia kilkunastu kredytów i pożyczek na kwotę ponad 230 tys. zł. Było to możliwe ponieważ 42-latka zatajała swoje zadłużenie, jednocześnie zawyżała dochody.

Kobiecie przedstawiono kilkanaście zarzutów dotyczących oszustwa. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań. Wobec 42-latki sąd zastosował 3 miesiące aresztu. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony